Breitling - AB20108A1C1A1
AB20108A1C1A1 Superocean Heritage II B20 Automatic 42 Stainless Steel / Ice Blue / Japan
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Superocean Heritage |
| Reference: | AB20108A1C1A1 (aka: AB20108A1C1A1) |
| Name: | AB20108A1C1A1 Superocean Heritage II B20 Automatic 42 Stainless Steel / Ice Blue / Japan |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | Yes, 200 units |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Minimum price
9 948 €
Maximum price
9 948 €
Absolute change
0 €
Opening price
9 948 €
Closing price
9 948 €
Relative change
0,00 %
Description
The Breitling Superocean Heritage B20 Automatic 42 AB20108A1C1A1 is a limited edition of 200 pieces created for the Japanese market. This watch has a stainless steel case with black ceramic bezel insert, and an 'Ice' blue dial.