Breitling - AB2020121L1A1
AB2020121L1A1 Superocean Heritage II 46 Stainless Steel / Green / Bracelet
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Superocean Heritage |
| Reference: | AB2020121L1A1 (aka: AB2020121L1A1) |
| Name: | AB2020121L1A1 Superocean Heritage II 46 Stainless Steel / Green / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Breitling Superocean Heritage II AB2020121L1A1 debuted in 2022. This watch has a stainless steel case with ceramic bezel insert, measuring 46.00mm in diameter], and a Green dial.