Breitling - UB20105A1K1A1
UB20105A1K1A1 Superocean Heritage II B20 Automatic 42 Stainless Steel - Red Gold / Lucerne Edition
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Superocean Heritage |
| Reference: | UB20105A1K1A1 (aka: UB20105A1K1A1) |
| Name: | UB20105A1K1A1 Superocean Heritage II B20 Automatic 42 Stainless Steel - Red Gold / Lucerne Edition |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | Yes, 88 units |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The 2024 Breitling Superocean Heritage B20 UB20105A1K1A1 is a limited edition of 88 pieces created for the Lucerne Breitling boutique.