Breitling - A23310121G1X1
A23310121G1X1 Premier Top Time Limited Edition
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Top Time |
| Reference: | A23310121G1X1 (aka: A23310121G1X1) |
| Name: | A23310121G1X1 Premier Top Time Limited Edition |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | Yes, 2000 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
3 501 €
Maximum price
5 011 €
Absolute change
0 €
Opening price
4 165 €
Closing price
4 165 €
Relative change
0,00 %
Description
Introduced in 2020, the Breitling Premier Top Time reference A23310121G1X1 is a limited edition of 2000 pieces. It features a stainless steel case and a silver & black 'Zorro' dial. Inside ticks the self-winding caliber Caliber 23.