Breitling - A233101A1A1X1
A233101A1A1X1 Premier Top Time Deus
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Top Time |
| Reference: | A233101A1A1X1 (aka: A233101A1A1X1) |
| Name: | A233101A1A1X1 Premier Top Time Deus |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | Yes, 1500 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Beige |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitlign Top Time Deus Limited Edition (reference A233101A1A1X1 is a limited edition of 1500 pieces created in collaboration with Australian lifestyle brand Deus Ex Machina.