Breitling - AB015112/C860/154A
AB015112/C860/154A Transocean Chronograph Stainless Steel / Blue / Limited Edition
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Transocean |
| Reference: | AB015112/C860/154A (aka: AB015112/C860/154A) |
| Name: | AB015112/C860/154A Transocean Chronograph Stainless Steel / Blue / Limited Edition |
| Produced: | 2010 |
| Produced: | 2015 |
| Limited: | Yes, 2000 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Transocean Chronograph {WATCH_REF] is a limited edition of 2000 pieces. This watch has a stainelss steel case and a blue dial.