Certina - C0224104408000
C0224104408000 DS 4 Titanium
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS-4 |
| Reference: | C0224104408000 (aka: C0224104408000) |
| Name: | C0224104408000 DS 4 Titanium |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Sword |
Description
This Certina Gent Quartz Collection DS 4, ref. C022.410.44.080.00, has a titanium case and bracelet. The watch has a grey dial and a date display at 6 o'clock. Reference: C022.410.44.080.00