Certina - C0172103303200
C0172103303200 DS Caimano Lady Yellow
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Caimano |
| Reference: | C0172103303200 (aka: C0172103303200) |
| Name: | C0172103303200 DS Caimano Lady Yellow |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 27.00 mm |
| Case Lug Width: | 15.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Description
This Certina Lady Quartz Collection DS Caimano Lady, ref. C017.210.33.032.00, has a stainless steel case and strap (pvd coated in yellow gold). The watch has a silver dial with arabic numerals and a date display at 6 o'clock. Reference: C017.210.33.032.00