Certina - C0174101103200
C0174101103200 DS Caimano Arabic
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Caimano |
| Reference: | C0174101103200 (aka: C0174101103200) |
| Name: | C0174101103200 DS Caimano Arabic |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Description
This Certina Gent Quartz Collection DS Caimano , ref. C017.410.11.032.00, has a stainless steel case and a bracelet. The watch has a silver dial with arabic numerals and a date display at 6 o'clock. Reference: C017.410.11.032.00