Certina - C035.210.22.037.01
C035.210.22.037.01 DS Caimano Lady Two Tone / Silver / Bracelet
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Caimano |
| Reference: | C035.210.22.037.01 (aka: C0352102203701) |
| Name: | C035.210.22.037.01 DS Caimano Lady Two Tone / Silver / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 27.00 mm |
| Case Lug Width: | 15.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Certina DS Caimano C035.210.22.037.02 has a stainless steel case with partial rose gold-tone PVD coating. It is fitted with a matching bracelet.