Certina - C0204194408700
C0204194408700 DS Multi-8 Titanium
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Multi-8 |
| Reference: | C0204194408700 (aka: C0204194408700) |
| Name: | C0204194408700 DS Multi-8 Titanium |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 23.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
This Certina Gent Quartz Collection DS Multi-8, ref. C020.419.44.087.00, has a titanium case and bracelet. The watch has a grey dial and a digital display at 6 o'clock. Reference: C020.419.44.087.00