Certina - C0014103603701
C0014103603701 DS Podium 3 Hands Gold Silver
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Podium |
| Reference: | C0014103603701 (aka: C0014103603701) |
| Name: | C0014103603701 DS Podium 3 Hands Gold Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Sword |
Description
This Certina Gent Quartz Collection DS Podium 3 Hands, ref. C001.410.36.037.01, has a rose gold PVD case and a black leather strap. The watch has a silver dial and a date display at 6 o'clock. Reference: C001.410.36.037.01