Certina - C001.647.11.057.00
C001.647.11.057.00 DS Podium Big Size Chrono 1/100 Sec Stainless Steel / Black / Bracelet
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Podium |
| Reference: | C001.647.11.057.00 (aka: C0016471105700) |
| Name: | C001.647.11.057.00 DS Podium Big Size Chrono 1/100 Sec Stainless Steel / Black / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Tachymeter |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
This Certina Gent Quartz Collection DS Podium Big Size Chrono 1/100 Sec, ref. C001.647.11.057.00, has a steel case and bracelet. The watch has a black dial and a date display at 6 o'clock. Reference: C001.647.11.057.00