Certina - C034.417.36.057.00
C034.417.36.057.00 DS Podium Chrono 1/10 PVD / Black / Strap
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Podium |
| Reference: | C034.417.36.057.00 (aka: C0344173605700) |
| Name: | C034.417.36.057.00 DS Podium Chrono 1/10 PVD / Black / Strap |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
Description
The Certina Podium Chrono C034.417.36.057.00 has a stanless steel PVD-coated case of 41mm and a black dial. It is fitted with a leather strap.