Certina - C034.427.11.057.00
C034.427.11.057.00 DS Podium Chronograph Automatic Stainless Steel / Black / Bracelet
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Podium |
| Reference: | C034.427.11.057.00 (aka: C0344271105700) |
| Name: | C034.427.11.057.00 DS Podium Chronograph Automatic Stainless Steel / Black / Bracelet |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The Certina DS Podium reference C034.427.11.057.00 has a Stainless Steel case of 44.00mm, which holds the self-winding caliber C01.211. The dial is Black.