Certina - C0042106111600
C0042106111600 DS Prime Lady Silver Diamond Bracelet
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Prime |
| Reference: | C0042106111600 (aka: C0042106111600) |
| Name: | C0042106111600 DS Prime Lady Silver Diamond Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
This Certina Lady Quartz Collection DS Prime, ref. C004.210.61.116.00, has a stainless steel case and a stainless steel bracelet. This watch has a silver dial, diamonds in the bezel and a date display at 3 o'clock. Reference: C004.210.61.116.00