Certina - C0182101101700
C0182101101700 DS Queen Lady
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Queen |
| Reference: | C0182101101700 (aka: C0182101101700) |
| Name: | C0182101101700 DS Queen Lady |
| Produced: | 2015 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 9.45 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
This Certina Lady Quartz Collection DS Queen Lady, ref. C018.210.11.017.00, has a stainless steel case and a stainless steel strap. The watch has a white dial with arabic numerals and a date display at 6 o'clock. Reference: C018.210.11.017.00