Certina - C0122091111600
C0122091111600 DS Spel Lady Round
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Spel |
| Reference: | C0122091111600 (aka: C0122091111600) |
| Name: | C0122091111600 DS Spel Lady Round |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 30.00 mm |
| Case Lug Width: | 10.50 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Sword |
Description
This Certina Lady Quartz Collection DS Spel Round, ref. C012.209.11.116.00, has a round stainless steel case and a stainless steel strap. This watch has a white dial with diamonds index and a date at 6 o'clock. Reference: C012.209.11.116.00