Certina - C0122093303700
C0122093303700 DS Spel Lady Round Yellow
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Spel |
| Reference: | C0122093303700 (aka: C0122093303700) |
| Name: | C0122093303700 DS Spel Lady Round Yellow |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 30.00 mm |
| Case Lug Width: | 10.50 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Sword |
Description
This Certina Lady Quartz Collection DS Spel Round, ref. C012.209.33.037.00, has a round stainless steel gold tone case and a stainless steel gold tone strap. This watch has a white dial and a date at 6 o'clock. Reference: C012.209.61.116.00