Certina - C0124102103700
C0124102103700 DS Spel Goldy
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Spel |
| Reference: | C0124102103700 (aka: C0124102103700) |
| Name: | C0124102103700 DS Spel Goldy |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 14.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
This Certina Gent Quartz Collection DS Spel, ref. C012.410.21.037.00, has a steel case and a steel strap. The watch has a silver dial and a date display at 6 o'clock. Reference: C012.410.21.037.00