Certina - C0124104406700
C0124104406700 DS Spel Titanium
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Spel |
| Reference: | C0124104406700 (aka: C0124104406700) |
| Name: | C0124104406700 DS Spel Titanium |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 14.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
This Certina Gent Quartz Collection DS Spel, ref. C012.410.44.067.00, has a titanium steel case and bracelet. The watch has a grey dial and a date display at 6 o'clock. Reference: C012.410.44.067.00