Certina - C0124174406700
C0124174406700 DS Spel Chronograph Titanium
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Spel |
| Reference: | C0124174406700 (aka: C0124174406700) |
| Name: | C0124174406700 DS Spel Chronograph Titanium |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 15.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
This Certina Gent Quartz Collection DS Spel Chronograph, ref. C012.417.44.067.00, has a titanium case and bracelet. The watch has a grey dial and a date display at 6 o'clock. Reference: C012.417.44.067.00