Certina - C0092101103200
C0092101103200 DS Stella Lady White
| Brand: | Certina |
|---|---|
| Family: | DS Stella |
| Reference: | C0092101103200 (aka: C0092101103200) |
| Name: | C0092101103200 DS Stella Lady White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 31.00 mm |
| Case Lug Width: | 7.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
This Certina Lady Quartz Collection DS Stella Lady, ref. C009.210.11.032.00, has a stainles steel case and strap. The watch has a white dial with arabic numerals and a date display at 3 o'clock. Reference: C009.210.11.032.00