Corum - L390/03667
L390/03667 Big Bubble Magical 52 PVD Titanium / Elisabetta Fantone - Dali / Rubber
| Brand: | Corum |
|---|---|
| Family: | Bubble |
| Reference: | L390/03667 (aka: L390/03667) |
| Name: | L390/03667 Big Bubble Magical 52 PVD Titanium / Elisabetta Fantone - Dali / Rubber |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | Yes, 88 units |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 52.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.50 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Multi-Color |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
The Corum Big Bubble Magical 52 ref. L390/03694 has a PVD-coated titanium case of 52mm, and a dial depicting Salvador Dali by Elisabetta Fantone. This watch is powered by the self-winding caliber CO 390. It is fitted with a rubber strap.