Girard-Perregaux - 81005-32-733-UB7A
81005-32-733-UB7A Laureato 38 Automatic Bamford Ghost / Strap
| Brand: | Girard-Perregaux |
|---|---|
| Family: | Laureato |
| Reference: | 81005-32-733-UB7A (aka: 81005-32-733-UB7A) |
| Name: | 81005-32-733-UB7A Laureato 38 Automatic Bamford Ghost / Strap |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | Yes, 45 units |
| Case Bezel: | Gem-Set |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Guilloche |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Girard-Perregaux Laureato Ghost (reference 81005-32-733-UB7A) is a limited edition of 45 pieces created in collaboration with Bamford. This watch has a white ceramic case and matching white dial.