Girard-Perregaux - 81010-11-432-11A
81010-11-432-11A Laureato 42 Automatic Stainless Steel / Blue Eternity Edition
| Brand: | Girard-Perregaux |
|---|---|
| Family: | Laureato |
| Reference: | 81010-11-432-11A (aka: 81010-11-432-11A) |
| Name: | 81010-11-432-11A Laureato 42 Automatic Stainless Steel / Blue Eternity Edition |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | Yes, 188 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Guilloche |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
9 166 €
Maximum price
22 870 €
Absolute change
0 €
Opening price
12 731 €
Closing price
12 731 €
Relative change
0,00 %
Description
The Girard-Perregaux Laureato Eternity Edition referecen 81010-11-432-11A is a limited edition of 188 pieces introduced in 2021. This watch has a Stainless Steel case and a Blue grand feu enamel dial.