Girard-Perregaux - 81010-11-635-11A
81010-11-635-11A Laureato 42 Automatic Infinitiy Edition
| Brand: | Girard-Perregaux |
|---|---|
| Family: | Laureato |
| Reference: | 81010-11-635-11A (aka: 81010-11-635-11A) |
| Name: | 81010-11-635-11A Laureato 42 Automatic Infinitiy Edition |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | Yes, 188 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
9 007 €
Maximum price
22 923 €
Absolute change
0 €
Opening price
13 231 €
Closing price
13 231 €
Relative change
0,00 %
Description
The Girard-Perregaux Laureato Infinity Edition (reference 81010-11-635-11A) has a Stainless Steel case of 42.00mm, and a Black onyx dial. This Laureato is powered by caliber GP01800-0008, a self-winding movement with central seconds and date.