Girard-Perregaux - 81015-32-001-32A
81015-32-001-32A Laureato 42 Automatic Skeleton Ceramic / Bracelet
| Brand: | Girard-Perregaux |
|---|---|
| Family: | Laureato |
| Reference: | 81015-32-001-32A (aka: 81015-32-001-32A) |
| Name: | 81015-32-001-32A Laureato 42 Automatic Skeleton Ceramic / Bracelet |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Ceramic |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
22 713 €
Maximum price
42 904 €
Absolute change
0 €
Opening price
28 181 €
Closing price
28 181 €
Relative change
0,00 %
Description
The Laureato 42 Automatic Skeleton reference 81015-32-001-32A was introduced at SIHH 2018 as an all-ceramic variation of the 2017 Laureato 42 Automatic Skeleton.