Girard-Perregaux - 81015-32-432-32A
81015-32-432-32A Laureato 42 Automatic Skeleton Ceramic / Bracelet
| Brand: | Girard-Perregaux |
|---|---|
| Family: | Laureato |
| Reference: | 81015-32-432-32A (aka: 81015-32-432-32A) |
| Name: | 81015-32-432-32A Laureato 42 Automatic Skeleton Ceramic / Bracelet |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Ceramic |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
27 621 €
Maximum price
41 189 €
Absolute change
0 €
Opening price
32 228 €
Closing price
32 228 €
Relative change
0,00 %
Description
The Girard-Perregaux Laureato Skeleton Earth to Sky reference 81015-32-432-32A has a ceramic case and matching bracelet. Its skeletonized movement is finished in blue.