Girard-Perregaux - 81020-11-001-11A
81020-11-001-11A Laureato 42 Chronograph Aston Martin Edition
| Brand: | Girard-Perregaux |
|---|---|
| Family: | Laureato |
| Reference: | 81020-11-001-11A (aka: 81020-11-001-11A) |
| Name: | 81020-11-001-11A Laureato 42 Chronograph Aston Martin Edition |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | Yes, 188 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 27.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
17 067 €
Maximum price
37 860 €
Absolute change
0 €
Opening price
18 366 €
Closing price
18 366 €
Relative change
0,00 %
Description
The Girard-Perregaux Laureato Chronograph Aston Martin Edition 81020-11-001-11A is a limited edition of 188 pieces celebrating the partnership between Girard-Perregaux and Aston Martin.