Girard-Perregaux - 81035-11-431-11A
81035-11-431-11A Laureato Perpetual Calendar Stainless Steel / Blue
| Brand: | Girard-Perregaux |
|---|---|
| Family: | Laureato |
| Reference: | 81035-11-431-11A (aka: 81035-11-431-11A) |
| Name: | 81035-11-431-11A Laureato Perpetual Calendar Stainless Steel / Blue |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Guilloche |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
19 070 €
Maximum price
37 141 €
Absolute change
0 €
Opening price
27 532 €
Closing price
27 532 €
Relative change
0,00 %
Description
The Girard-Perregaux Laureato Perpetual Calendar 81035-11-431-11A was introduced in 2019. This watch has a Stainless Steel case of 42.00mm, which houses caliber GP01800-0033 - a self-winding movement with perpetual calendar. The dial is Blue.