Glashütte Original - 1-65-01-23-12-36
1-65-01-23-12-36 PanoReserve Stainless Steel / Grey / Synthetic
| Brand: | Glashütte Original |
|---|---|
| Family: | Pano |
| Reference: | 1-65-01-23-12-36 (aka: 1-65-01-23-12-36) |
| Name: | 1-65-01-23-12-36 PanoReserve Stainless Steel / Grey / Synthetic |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Glashütte Original PanoMatic Lunar reference 1-65-01-23-12-36 has a Stainless Steel case of 40.00, which holds the self-winding caliber 65-01. The dial is Grey. This variation was added to the collection in 2021.