Glashütte Original - 1-66-07-01-05-30
1-66-07-01-05-30 PanoInverse Red Gold / China
| Brand: | Glashütte Original |
|---|---|
| Family: | Pano |
| Reference: | 1-66-07-01-05-30 (aka: 1-66-07-01-05-30) |
| Name: | 1-66-07-01-05-30 PanoInverse Red Gold / China |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | Yes, 38 units |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Glashütte Original PanoInverse reference 1-66-07-01-05-30 is a limited edition of 38 pieces created for the Chinese market