Glashütte Original - 1-90-02-42-32-24
1-90-02-42-32-24 PanoMatic Lunar Stainless Steel / Silver / Bracelet
| Brand: | Glashütte Original |
|---|---|
| Family: | Pano |
| Reference: | 1-90-02-42-32-24 (aka: 1-90-02-42-32-24) |
| Name: | 1-90-02-42-32-24 PanoMatic Lunar Stainless Steel / Silver / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The ref. 1-90-02-42-32-24 PanoMatic Lunar brings a sporty twist to the PanoMatic collection with the addition of a stainless steel bracelet.