Glashütte Original - 1-39-34-04-22-02
1-39-34-04-22-02 Sixties Chronograph Stainless Steel / Glacier Blue / Pin / Annual Edition
| Brand: | Glashütte Original |
|---|---|
| Family: | Sixties |
| Reference: | 1-39-34-04-22-02 (aka: 1-39-34-04-22-02) |
| Name: | 1-39-34-04-22-02 Sixties Chronograph Stainless Steel / Glacier Blue / Pin / Annual Edition |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
5 094 €
Maximum price
6 402 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 094 €
Closing price
5 094 €
Relative change
0,00 %
Description
The Glashütte Original Sixties reference 1-39-34-04-22-02 was introduced in 2020. Part of the brand's annual offerings with special dials, this year's edition features one done in glacier blue.