Glashütte Original - 1-39-34-05-22-04
1-39-34-05-22-04 Sixties Chronograph Stainless Steel / Green / Pin / Annual Edition
| Brand: | Glashütte Original |
|---|---|
| Family: | Sixties |
| Reference: | 1-39-34-05-22-04 (aka: 1-39-34-05-22-04) |
| Name: | 1-39-34-05-22-04 Sixties Chronograph Stainless Steel / Green / Pin / Annual Edition |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
5 398 €
Maximum price
7 900 €
Absolute change
0 €
Opening price
6 920 €
Closing price
6 920 €
Relative change
0,00 %
Description
The Glashütte Original Sixties reference 1-39-34-05-22-04 was introduced in 2020. Part of the brand's annual offerings with special dials, this year's edition features one done in glacier blue.