Hamilton - H77805380
H77805380 Frogman Auto 46 Titanium / Silver
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 1000.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
The Hamilton Khaki Navy Frogman H77805380 has a titanium case with a diameter of 46.00mm, and a Silver dial. This watch is powered by caliber H-10.