Hamilton - H32115191
H32115191 Open Heart Lady Auto 34 Stainless Steel / Silver / Bracelet
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32115191 (aka: H32115191) |
| Name: | H32115191 Open Heart Lady Auto 34 Stainless Steel / Silver / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster {WATCH_REF] has a stainless steel case of 34.00mm, and a Silver dial. The latter is partially open-worked to reveal the caliber H-10 that lies within.