Hamilton - H32121430
H32121430 Jazzmaster Lady Quartz 30 Rose Gold / Black
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32121430 (aka: H32121430) |
| Name: | H32121430 Jazzmaster Lady Quartz 30 Rose Gold / Black |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 26.00 mm |
| Case Lug Width: | 12.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster Lady Quartz H32121430 has a stainless steel case of 26.00mm and a Black dial. This watch is powered by caliber F03.105, a quartz movement with central seconds.