Hamilton - H32231110
H32231110 Jazzmaster Lady Quartz 30 Stainless Steel / Silver / Bracelet
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32231110 (aka: H32231110) |
| Name: | H32231110 Jazzmaster Lady Quartz 30 Stainless Steel / Silver / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 30.00 mm |
| Case Lug Width: | 14.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster Lady Quartz H32231110 has a stainless steel case of 30.00mm and a Silver dial. This watch is powered by caliber F04.115, a quartz movement with central seconds and date.