Hamilton - H32315131
H32315131 Jazzmaster Viewmatic Auto 34 Stainless Steel / Black / Bracelet
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32315131 (aka: H32315131) |
| Name: | H32315131 Jazzmaster Viewmatic Auto 34 Stainless Steel / Black / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster Viewmatic H32315131 has a stainless steel case of 34.00mm with a Black dial. This watch is powered by caliber 2671, a self-winding movement that's visible through the see-through case back.