Hamilton - H32415735
H32415735 Jazzmaster Square Automatic
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32415735 (aka: H32415735) |
| Name: | H32415735 Jazzmaster Square Automatic |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 38.50 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Jazzmaster Square Auto takes the classic look of the Hamilton and gives it a contemporary twist. Still sophisticated and simple in design, this timepiece offers wearers a classic design - with an edge.