Hamilton - H32475640
H32475640 Jazzmaster Auto 40 Stainless Steel / Blue
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32475640 (aka: H32475640) |
| Name: | H32475640 Jazzmaster Auto 40 Stainless Steel / Blue |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster Auto H32475640 has a stainless steel case of 40.00mm, paired with a Blue dial with Stick / Dot. This watch is powered by caliber H-10.