Hamilton - H32546781
H32546781 Jazzmaster Auto Chrono 42 Rose Gold / Grey
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32546781 (aka: H32546781) |
| Name: | H32546781 Jazzmaster Auto Chrono 42 Rose Gold / Grey |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster Auto Chron H32546781 has a stainless steel case with rose gold PVD-coating, which houses the self-winding caliber H-21 [Date]. The dial is Grey.