Hamilton - H32576641
H32576641 Jazzmaster Maestro Chronograph 41 Stainless Steel / Blue
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32576641 (aka: H32576641) |
| Name: | H32576641 Jazzmaster Maestro Chronograph 41 Stainless Steel / Blue |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 23.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster Maestro Chronograph H32576641 has a stainless steel case of 41.00mm which houses the self-winding caliber H-21 [Day - Date]. The dial is Blue.