Hamilton - H32596551
H32596551 Jazzmaster Automatic Chronograph 42 Stainless Steel / Silver
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32596551 (aka: H32596551) |
| Name: | H32596551 Jazzmaster Automatic Chronograph 42 Stainless Steel / Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
Sleek, elegant and classic, the Jazzmaster Auto Chrono is truly timeless. With simple lines and refined style, this Stainless Steel timepiece with is a must-have for the traditional watch lover. REFERENCE - H32596551 NAME - American Classic Jazzmaster Chronograph STRAP - Brown Leather Strap REF. STRAP - # H600.325.117 //