Hamilton - H32605151
H32605151 Jazzmaster GMT 42mm Silver Dial Bracelet
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32605151 (aka: H32605151) |
| Name: | H32605151 Jazzmaster GMT 42mm Silver Dial Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The JAZZMASTER GMT with its second time zone brings the Jazzmaster line to new destinations. Its red or blue hand indicating the second time zone and 24 hours dial make a bold statement in the Jazzmaster collection showing that classic watches travel the world. Ref. H32605151 has a silver dial and stainless steel bracelet