Hamilton - H32646595
H32646595 Jazzmaster Automatic Chronograph 42mm Black Dial PVD Gold
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32646595 (aka: H32646595) |
| Name: | H32646595 Jazzmaster Automatic Chronograph 42mm Black Dial PVD Gold |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
Sleek, elegant and classic, the Jazzmaster Auto Chrono is truly timeless. With simple lines and refined style, this Stainless Steel timepiece with is a must-have for the traditional watch lover. Ref. H32646595 has a black dial and brown leather strap.