Hamilton - H32685731
H32685731 Jazzmaster GMT 42mm PVD / Black
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32685731 (aka: H32685731) |
| Name: | H32685731 Jazzmaster GMT 42mm PVD / Black |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | Yes, 999 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster GMT reference H32685731 has a PVD coating case (42mm) - it has also a 24 time zones and its a limited edition with only 999 pieces. REFERENCE: H32685731 CALIBER: 2893-2 STRAP REFERENCE: H600.326.116