Hamilton - H32766513
H32766513 Jazzmaster Maestro Chronograph 45 Stainless Steel / White
| Brand: | Hamilton |
|---|---|
| Family: | Jazzmaster |
| Reference: | H32766513 (aka: H32766513) |
| Name: | H32766513 Jazzmaster Maestro Chronograph 45 Stainless Steel / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 23.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Hamilton Jazzmaster Maestro Chronograph H32766513 has a stainless steel case of 45.00mm and a White dial. This watch is powered by caliber H-21 [Day - Date], a self-winding movement with chronograph and indicators for both day and date.